Ładowanie Wydarzenia
To event minęło.

16-17. 05. 2020r.: część 1. kursu RUNY – SZTUKA WRÓŻENIA

prowadzi MARIA PIASECKA

DO  MĄDROŚCI  RUN  MOŻEMY  ODWOŁYWAĆ SIĘ W KAŻDEJ SYTUACJI ŻYCIOWEJ: GDY PRAGNIEMY PODJĄĆ WŁAŚCIWĄ DECYZJĘ, USTRZEC SIĘ PRZED BŁĘDEM,  GDY CHCEMY DOWIEDZIEĆ SIĘ, DOKĄD I W JAKIM CELU PODĄŻAMY.   PRZY POMOCY RUN MOŻEMY WRÓŻYĆ, UZDRAWIAĆ, CHRONIĆ SIĘ PRZED  UROKAMI I KLĄTWAMI,  HARMONIZOWAĆ SWOJE ŻYCIE – mówi MARIA  PIASECKA – polonistka,  historyk  literatury, poetka, która  od ponad 30 lat pasjonuje się runami, tarotem, I Cingiem.

        – Mądrość dawnych cywilizacji „zakodowana” w symbole (runy, astrologię, tarota,  Księgę Przemian) urzekła mnie ponad 30 lat temu. Wtedy to mityczny władca run, bóg Odyn, „podstępnie” podrzucił mi woreczek z wyrytymi na kamykach runami (wraz z odżywkami dla dziecka przysłanymi przez przyjaciół ze Skandynawii). Być może po to, abym znalazła w tych tajemnych znakach odpowiedzi na trudne pytania,  czerpała z ich mądrości, zgromadziła w sobie ich moc i próbowała wpływać na własną przyszłość. Tarot, Księga Przemian i runy  są do siebie podobne w tym sensie, iż tworzą układ znaków, które próbują poprzez swoje symbole opowiedzieć o życiu człowieka i o jego wnętrzu. Najbliższe są mi runy. Bardzo mocno wtopione w przyrodę, łączą człowieka ze światem drzew, roślin, zwierząt, zjawisk atmosferycznych, podkreślają, że jesteśmy cząstką natury i kosmosu. Dlatego zaczęłam czytać na ich temat i „słuchać”, co mają mi do przekazania. Opracowałam swój własny sposób pracy z runami, który posłużył mi do napisania i opublikowania w 1991 roku książki  „Sztuka wróżenia z run”. Rok później wydała książkę „Mistrzowie snu. Mickiewicz – Słowacki – Krasiński”, w 2000 roku – „Runy. Magiczny dar Odyna”, w 2002 roku – „Medytacyjną moc run”, w 2004 roku – „Tarot. Wróżenie z Arkanów Wielkich ze szczyptą zdrowego rozsądku”, w 2006 roku – „I Cing w obrazkach dla niecierpliwych i zabieganych. Tradycyjny i na skróty”, w 2016 roku – „Przypowieści z Ziemi Run”.

PROGRAM KURSU

I stopień: RUNY – SZTUKA WRÓŻENIA

  1. Informacje ogólne o runach – ich obecność w historii, mitologii, literaturze.

  2. Poznawanie 24. symboli alfabetu runicznego (interpretacja nazwy, znaczenie wiersza runicznego, wgląd).

  3. Praktyka intuicyjnego rozumienia znaczeń run.

  4. Rozkłady wróżebne – sztuka zadawania pytań oraz interpretacji.

  5. Ćwiczenia praktyczne.

II stopień: RUNY – ALCHEMICZNA PRZEMIANA LOSU

  1. Praktyka sztuki wróżenia – pogłębianie umiejętności.

  2. Runiczna ścieżka pracy wewnętrznej (oddech, wizualizacja, medytacja).

  3. Runy jako pomoc i wsparcie w konkretnych sytuacjach życiowych. Ćwiczenia – różne metody doboru odpowiedniego symbolu do odpowiedniej sytuacji i potrzeby.

  4. Sigile i skrypty runiczne jako talizmany i amulety. Układ i zapis poprzedzony analizą problemu.

 

ZAPISY: tel. 504 530 288 , 607 119 482 lub mailem: heliotrop13@wp.pl

KOSZT każdej części KURSU: 420 zł – w tym każdy uczestnik kursu otrzymuje talię kart
runicznych zaprojektowanych przez Marię Piasecką.

 

Miejsce na kursie gwarantuje przedpłata w wys. 120 wpłacona na konto: 52 1050 1025 1000 0090 7701 4034

HELIOTROP, 02-777 Warszawa, Al. KEN 96

Tytuł wpłaty: kurs wróżenia z run