Ładowanie Wydarzenia
To event minęło.

KURS 3 stopnia (MISTRZOWSKI) I INICJACJA NA MISTRZA REIKI

22.03.2019r. (1 dzień)

PIERWSZY STOPIEŃ REIKI DAJE NAM MOŻLIWOŚĆ PRACY PRZEDE WSZYSTKIM NA PŁASZCZYŹNIE FIZYCZNEJ, DRUGI – NA MENTALNEJ, TRZECI PRZENOSI NAS NA POZIOM DUCHOWY. I W TEN SPOSÓB ZAMYKA SIĘ KRĄG REIKI. PODCZAS  KURSU  3. STOPNIA  NASTĘPUJE  WTAJEMNICZENIE I INICJACJA SYMBOLU  MISTRZOWSKIEGO. JEST TO OSTATNI  RYTUAŁ ENERGETYCZNY W TRADYCYJNYM  SYSTEMIE  REIKI.

Pierwszy stopień umożliwia nam łączenie się w dowolnym momencie ze źródłem Uniwersalnej Energii Życiowej, podaje nam informacje o zasadach stosowania Reiki, pozycjach przy zabiegach i duchowych zasadach Reiki. Ten stopień uczy przede wszystkim niesienia pomocy samemu sobie.

Drugi stopień to poznawanie świętych symboli Reiki oraz uczenie się ich stosowania w celu przełamania czasu i przestrzeni. Poznajemy techniki stosowania tych symboli przy przekazywaniu Reiki na odległość oraz przy harmonizacji psychicznej, tzw. leczeniu mentalnym. Strumień Reiki znacznie się wzmacnia po inicjacjach 2 stopnia.

Trzeci stopień nazywany jest stopniem wewnętrznego mistrza i wymaga pracy nad samym sobą.  Pozwala nam osiągnąć REALIZACJĘ, zrozumieć, że posiadamy wielką moc.

Istnieje także stopień 4. lub 3b.  To stopień mistrza – nauczyciela. Podczas tego kursu  zdobywa się umiejętność przeprowadzania inicjacji oraz poznaje się cztery dodatkowe symbole Reiki o wielkiej mocy. W zależności od gotowości ucznia i poziomu jego rozwoju, jest możliwe połączenie tych dwu stopni.

W trakcie przeprowadzenie inicjacji 3. stopnia zostają otwarte mniejsze centra energetyczne oraz zostaje przekazany uczniowi w formie energetycznej symbol mistrzowski. Ten symbol działa w dwu kierunkach: z jednej strony otwiera bramę do poziomu nie-działania, z drugiej umożliwia rezonans potrzebny do przeprowadzania inicjacji Reiki. Działa więc do wewnątrz i na zewnątrz. Do wewnątrz, ponieważ daje możliwość nie trzymania się kurczowo swoich pragnień, dążeń, celów i oczekiwań. Ułatwia zdobycie zaufania do egzystencji i połączenia się ze swoim wewnętrznym mistrzem. Na zewnątrz – ponieważ będąc kanałem Reiki można łączyć innych ze Źródłem Uniwersalnej Energii Życiowej.

Wraz z przyjęciem inicjacji  3.  stopnia opuszczamy obszary intelektu i analitycznego rozumowania i przechodzimy do działania przez nie – działanie. Rozwija się w nas zaufanie do oddania steru życia w ręce siły, która jest nazywana Tao, lub przez chrześcijan Bogiem.

Nie działanie i oddanie się prowadzeniu przez Wyższą Siłę nie oznacza bezczynności i lenistwa, niedziałania w świecie fizycznym. Oznacza to uznanie konieczności biegu wypadków, stawienie czoła problemom i przyjęcie ich bez obaw i poczucia winy takimi, jakimi są. Wraz z nabywanym doświadczeniem narastać będzie również zaufanie do tego, iż stanie się poprzez nas samych lub innych to, co stać się powinno, to co jest dla nas najlepsze.

Po  inicjacji symbole mistrzowskie stają się jednością z uczniem i przypominają o tym, że zanim się zacznie nauczać innych, trzeba najpierw stać się mistrzem dla samego siebie. A to oznacza zrozumienie siebie, sensu swojego życia i zdania sobie sprawy z odpowiedzialności jaką ponosi się za własne życie. Skutkiem tego jest osiągnięcie spokoju wewnętrznego i głębokie zrozumienie sensu istnienia.

Pomimo tych wszystkich możliwości pozostajemy takimi, jakimi byliśmy i żadna aureola nie pojawi się nagle nad naszymi głowami. Kiedy skaleczymy się, krew nadal będzie płynąć, nadal nie będziemy mogli znaleźć odpowiedzi na wiele ważnych pytań dotyczących naszego życia, ale przejmiemy całkowitą za nie .odpowiedzialność.

Przechodzenie przez kolejne stopnie systemu Usui Reiki nie jest jednoznaczne z nabywaniem dzięki kolejnym inicjacjom większej mądrości życiowej. Nikt nie powinien traktować mistrza Reiki jako guru, bo żaden tytuł nie świadczył  o stopniu dojrzałości człowieka. Nauczyciel Reiki potrafi po prostu dostroić swoich uczniów do Uniwersalnej Energii Życiowej, ale nadal pozostaje normalnym człowiekiem.

Poprzez inicjację i praktykę trzeciego stopnia zdobywamy to, co już w pierwszym i drugim stopniu było naszym celem: wewnętrzny dystans w stosunku do problemów i ostrość spojrzenia na to, co następuje. Zauważamy jak codziennie sabotujemy samych siebie i izolujemy się od tkwiącego w każdym z nas Boskiego pierwiastka, zaczynamy rozumieć, że już za życia jesteśmy połączeni z Bogiem, że jest on w każdym z nas, że zostaliśmy stworzeni na jego wzór i podobieństwo. Kontakt z nim jest możliwy, a Reiki jest w tym nieocenioną pomocą.

 

ZAPISY  NA KURS MISTRZOWSKI  BEZPOŚREDNIO U IWONY PRZYBYLSKIEJ DE ACOSTA  mail: ipdeacosta@hotmail.com

LUB W HELIOTROP-ie tel.504 530 288, mail: heliotrop13@wp.pl